Kursy | Sages

Clean Architecture

Clean Architecture

Cena
999 zł
Dostępność do: 14 grudnia 2020

Co obejmuje e-learning?

Ponad 20 godzin nagrań
3h grupowych konsultacji z autorem kursu
Zamknięta grupa dyskusyjna
Przegląd najlepszych praktyk
6 tygodni intensywnej nauki w grupie

Jeśli. . .

1
masz problem

ze zrozumieniem kodu oraz testów Twojej aplikacji


nie wiesz jak

wykorzystać popularne wzorce i techniki, aby poprawić jakość i ułatwić utrzymanie kodu

2

3
boisz się, że

Twoja aplikacja każdego dnia jest trudniejsza w zrozumieniu i rozwoju


spędzasz za dużo czasu

nad czytaniem i próbą zrozumienia tego, jak działa i w jaki sposób jest zorganizowany kod Twojej aplikacji

4

. . . to ten kurs jest WŁAŚNIE dla Ciebie!

Poznaj prowadzącego

Sebastian Malaca jest doświadczonym architektem i liderem specjalizującym się w programowaniu i projektowaniu obiektowym oraz technikach i praktykach pozwalających tworzyć kod wysokiej jakości.

Głównymi obszarami jego zainteresowań jest praktyczne wykorzystanie refaktoryzacji, testowania oraz technik wytwarzania oprogramowania w pracy z istniejącym kodem zarówno na poziomie pojedynczych klas jak i całych aplikacji. 

Jest również prelegentem (JDD, GeeCon, Confitura, Devoxx, etc.), blogerem (Let’s talk about Java, DZone, JavaCodeGeeks) oraz trenerem i konsultantem w firmie Sages

Przykładowe opinie po szkoleniach, które prowadził Sebastian

Praca na kodzie, dużo materiału do ćwiczenia samodzielnego.
Bardzo dobre przykłady i ogromna wiedza prowadzącego.
Szkolenie zostało przeprowadzone w profesjonalny sposób. Treści przygotowane i przedstawione w fajny i ciekawy sposób.
Treści przydatne w programowaniu. Trochę za szybkie tempo.

Czego się nauczę i dla kogo jest kurs?

Kurs omawia wykorzystanie dobrych praktyk związanych z architekturą, jakością oprogramowania oraz jego utrzymywaniem. Podczas kursu zapoznasz się z teorią, najczęstszymi problemami oraz praktycznym zastosowaniem wzorców/praktyk/technik takich jak architektura hexagonalna, CQRS, test-driven development, domain-driven design i wiele innych.

Kurs NIE MA na celu kompleksowego omówienia każdej z technik, a pokazanie ich praktycznego zastosowania w codziennym rozwoju aplikacji.

 

Wymagania wstępne:

 • znajomość języka obiektowego
 • kurs będzie prowadzony na przykładzie Javy (Spring, JPA, JUnit), jednak są one wykorzystywane jedynie do demonstracji rozwiązań, więc wymagana jest jedynie ich podstawowa znajomość

Cel kursu:

 • nauka praktycznego wykorzystania wzorców, narzędzi i technik związanych z tworzeniem i utrzymywaniem wysokiej jakości oprogramowania. 

Szkolenie skierowane jest do wszystkich tych, którzy:

 • chcą dowiedzieć się jak w praktyce wykorzystać wzorce i techniki takie jak: architektura hexagonalna, CQRS, test-driven development, domain-driven design, consumer-driven contract, etc.
 • chcą tworzyć aplikacje, których architektura ułatwia ich rozwój i wprowadzenie zmian
 • chcą tworzyć aplikacje, które łatwo utrzymywać i rozwijać
 • chcą pisać testy ułatwiające bezpieczną modyfikację i refaktoryzację kodu

Agenda kursu:

 1. Różne aspekty jakości oprogramowania
 2. Prewencja – przegląd technik i praktyk ułatwiających dbanie o jakość
 
  1. Architektura Hexagonalna
  2. Command Query Responsibility Segregation
  1. Statyczna analiza kodu
  2. Piramida testów
  3. Test-Double Patterns
  4. Testowanie architektury
  1. Continuous Refactoring
  2. Continuous Integration
  3. Test-Driven Development
 1. Value Object
 2. Entity
 3. Aggregate
 4. Omówienie pozostałych wzorców
 5. Praktyczne wykorzystanie wzorców DDD
  1. Analiza wymaga
  2. Consumer-Driven Contract
  3. Projekt rozwiązania
  4. Implementacja rozwiązania
  5.  
  1. Analiza wymagań 
  2. Projekt rozwiązania
  3. Implementacja rozwiązania
  1. Anti-Corruption Layer
  2. Strangler Pattern
  3. Adaptery i interfejsy

Nagrania z webinarów:

Dlaczego ten kurs jest wyjątkowy?

Wsparcie

Dostęp do zamkniętej grupy uczestników kursu (możliwość zadawania pytań, wsparcie przy rozwiązywaniu problemów, możliwość konsultacji z autorem kursu).

Prowadzący

Trener z wieloletnim stażem, który od lat specjalizuje się w tematach związanych z jakością oprogramowania.

Przekrojowość

Zakres kursu obejmuje zapoznanie się i praktyczne wykorzystanie technik tworzenia aplikacji, jej rozwoju i refaktoryzacji oraz testowania

Najlepsze praktyki

W trakcie trwania kursu uczestnik nie tylko zapozna się z technikami pozwalającymi na wytwarzanie i rozwój aplikacji charakteryzującej się wysoką jakością, ale dowie się również jak wykorzystywać je na co dzień oraz w których miejscach można pozwolić sobie na pewne skróty i odstępstwa od reguły.

Warsztatowy charakter zajęć

Podczas kursu będziemy wspólnie budować aplikację z wykorzystaniem wiedzę zdobytej podczas przerabiania kolejnych modułów. Będziemy mierzyć się z rzeczywistymi problemami i omówimy sobie sposoby ich rozwiązywania.

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi poniżej - napisz do nas!

Dostęp early access umożliwia zakup kursu w niższej cenie, niż docelowa, przy czym kupujący otrzymuje dostęp do kolejnych lekcji w miarę ich powstawania (co tydzień). W momencie zakupu dostępna będzie pierwsza lekcja kursu, a kolejne będą pojawiać się zgodnie z harmonogramem kursu.

Przedsprzedaż to mozliwość dokonania zakupu kursu przed wprowadzniem go na rynek, po niższej cenie niż docelowa. Po upływie wyznaczonego terminu nie będziesz możliwości dokonania zakupu, a jedynie zapisania się na listę osób oczekujących kolejnej tury sprzedaży kursu, w czasie których cena sprzedaży będzie wyższa.

Kurs jest w formie wideo. Nagrania zamieszczone są na platformie e-learningowej, do której otrzymujesz indywidualny dostęp. Poza nagraniami wideo dostępne są pliki do pobrania (kod źródłowy, slajdy, pliki tekstowe, odnośniki do zewnętrznych materiałów, testy, etc). Po każdej lekcji otrzymasz pakiet zadań dodatkowych, które możesz rozwiązać samodzielnie.

Moduły kursu udostępniane są systematycznie (raz w tygodniu) w jednym czasie dla wszystkich osób zapisanych w danej edycji kursu. Program zaprojektowany został tak, żebyś mógł wymieniać się spostrzeżeniami z innymi uczestnikami i miał/-a poczucie pracy w grupie. W trakcie kursu przewidziane są spotkania z trenerem w trybie zdalnym, które dostosowane są do konkretnych treści merytorycznych.

Zalecany czas to 6 lub więcej godzin w tygodniu. Zachęcamy do regularnej pracy w ciągu tygodnia, np. półtora czy dwie godziny z rano, wtedy kiedy umysł jest wypoczęty. Jednak godziny samodzielnej nauki możesz wyznaczyć dowolnie, według swojego rytmu dnia.

Są to spotkania online z prowadzącym oraz pozostałymi uczestnikami. Podczas konsultacji prowadzący skupi się na zgłoszonych przez uczestników problemach i udzieli odpowiedzi na konkretne pytania. Konsultacje występują w rozszerzonym pakiecie, dodatkowo płatnym.

Aktualnie jesteśmy w trakcie produkcji kursu i w całości nie jest on jeszcze ukończony. Zależy nam na dostosowaniu kursu do realnych potrzeb użytkowników, a taką możliwość uzyskamy dopiero po poznaniu Waszych oczekiwań. Moduły realizowane są z bezpiecznym wyprzedzeniem, także zachowana zostanie płynność w udostępnianiu kolejnych lekcji.

Nie zakładamy takiego scenariusza, ale musimy wziąć to pod rozwagę. Warunkiem dokończenia produkcji kursu jest zgłoszenie minimalnej liczby osób. Jeśli dokonasz płatności, a kurs nie zostanie uruchomiony, zwrócimy Ci pełną kwotę.

Termin kursu uzależniony jest od liczby zakupionych dostępów w okresie przedsprzedaży. Dostęp do pierwszych lekcji chcielibyśmy aktywować nie później niż w grudniu 2020r.

Oczywiscie. Dajemy Ci gwarancję sprawdzenia jakości kursu przez 14 dni od momentu uruchomienia pierwszej lekcji. Oznacza to, że jeśli zgłosisz się do nas w określonym terminie z informacją, że kurs nie spełnił Twoich oczekiwań, oddamy Ci w całości wpłacona kwotę.

Otrzymasz dożywotni (a raczej tak długo jak będzie istniał kurs) dostęp do tej edycji kursu, wszystkich materiałów w niej zawartych, przyszłych aktualizacji oraz społeczności (platforma Gitter).

faq

Uzyskaj dostęp do bezpłatnych materiałów

Chcesz od razu przejść do konkretów?

Jeśli potrzebujesz jeszcze chwili na zastanowienie się nad zakupem, zostaw nam maila i pozostańmy w kontakcie. Będziemy regularnie przesyłać Ci materiały i fragmenty lekcji, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć zakres i cel kursu, a także samodzielnie zacząć przygodę z unikalnym kursem.