Kursy | Sages

Spring zaawansowany

Cena kursu

Cena
599 zł
Dostępność do: wyczerpania zapasów

Co obejmuje e-learning?

Dostęp do kilku godzin nagrań wideo
Dostęp do kursu otrzymujesz od razu po dokonaniu zakupu
Zamknięta grupa dyskusyjna
Dostęp do kodu źródłowego

Czego się nauczysz?

W tej części poznasz bardziej zaawansowane mechanizmy frameworka Spring. Nauczysz się integrować go z rozwiązaniami z rodziny JEE, poznasz framework WebFlux i dowiesz się jak wykorzystać go do budowy reaktywnych aplikacji, zobaczysz się jak testować aplikacje stosując różne rodzaje testów, a także zabezpieczać je z wykorzystaniem Spring Security. Na koniec pokażę Ci jak wdrażać stworzone przez Ciebie aplikacje na produkcji z użyciem Dockera i Jenkinsa.

Kurs nie jest dla Ciebie gdy:

 • nie znasz języka Java i nigdy nie programowałeś. Wróć do nas ponownie kiedy opanujesz podstawy języka Java na poziomie przynajmniej podstawowym

 

Łukasz Andrzejewski

Poznaj prowadzącego

Doświadczony trener z ponad 13-letnią praktyką na sali szkoleniowej. Aktywnie działa jako konsultant i programista 
w zakresie szeroko pojętych technologii Java, rozwiązań frontendowych oraz mobilnych. Absolwent Wydziału Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej, specjalizacja: Symulacje komputerowe. Aktualnie Partner, Head of Technology w Sages. Dba o rozwój aktualnej oferty, przygotowuje i prowadzi szkolenia oraz bierze udział w realizacji projektów IT.

Przykładowe opinie po szkoleniach, które prowadził Łukasz

"Połączenie teorii i praktycznych aspektów w bardzo dobrym tempie, bardzo kompetentny trener z pasją przekazujący wiedze"
"Połączenie teorii i praktycznych aspektów w bardzo dobrym tempie, bardzo kompetentny trener z pasją przekazujący wiedze"
"Prowadzący posiadał bardzo rozległą wiedzę. Przekazał nam mnóstwo informacji także z zagadnień nie będących głównym tematem szkolenia"
"Szkolenie prowadzone w interesujący sposób, zakres materiałów bardzo dobrze przygotowany i omówiony, prowadzący posiada bardzo dokładną wiedzę i potrafi ją przekazać w odpowiedni sposób"

Dbamy o jakość. Recenzentem każdego moduły kursu jest Marcin Chrost.
Java & Web Developer oraz Technical Leader w firmie JCommerce z ponad 10 letnim stażem. Uczestniczyłem w wielu międzynarodowych projektach. Ostatnio spełniam się także jako trener i prelegent na konferencjach. Od czasu do czasu wspieram młodszych kolegów w rozwoju zawodowym. Lubię nowości w świecie IT, aczkolwiek podchodzę do nich z rozsądkiem i rezerwą wynikającą z doświadczenia. Najbardziej cenię sobie dobrze zgrane zespoły, które potrafią się same motywować i sobą zarządzać. Uważam też że umiejętności miękkie w świecie IT są tak samo ważne jak twarde a zwykle bardzo niedoceniane.
Recenzent kursu
Marcin Chrost

Agenda kursu:

 1. Wstęp do programowania reaktywnego i biblioteki Reactor
 2. Podstawy frameworka WebFlux
 3. Budowanie reaktywnych aplikacji 
 4. RxJava / RxJS jako alternatywne przykłady reaktywnych bibliotek
 1. Wprowadzenie
 2. Integracja Java EE (JMS,EJB,JNDI)
 3. WebSockets, Email, Scheduler
 1. Wprowadzenie do testowania jednostkowego
 2. Narzędzia xUnit
 3. Obiekty zastępcze i wykorzystanie biblioteki Mockito
 4. Cechy dobrych testów
 5. Wprowadzenie do TDD
 6. Testy jednostkowe na poziomie repozytoriów, usług i kontrolerów
 7. Testy integracyjne
 1. Architektura, komponenty i podstawowe usługi
 2. Konfiguracja bezpieczeństwa (uwierzytelnianie, autoryzacja dostępu) na poziomie webowym i metod poszczególnych komponentów
 3. Zabezpieczenie usług REST (tokeny JWT, OAuth2)
 4. Bezpieczna komunikacja
 1. Wprowadzenie do konteneryzacji z wykorzystaniem Dockera
 2. Wdrożenie aplikacji na VPS
 3. Ciągła integracja z użyciem Jenkins
 4. Bonus: Wprowadzenie do Spring Cloud
 5. Bonus: Wprowadzenie do Kubernetes

Dlaczego ten kurs jest wyjątkowy?

Warsztatowy charakter zajęć

Rozwinięta część praktyczna obejmująca zarówno budowę złożonego projektu oraz niezależne ćwiczenia pomagające zrozumieć i utrwalić poruszane zagadnienia.

Przekrojowość

Zakres kursu obejmuje wszystko czego potrzeba aby stworzyć kompletną aplikację od warstwy dostępu do danych, aż po usługi REST / interfejs użytkownika.

Najlepsze praktyki

Przedstawienie idei programowania z użyciem interfejsów, wstrzykiwania zależności, programowania aspektowego, a także innych dobrych praktyk prowadzących do tworzenia czystego i testowalnego kodu.

Prowadzący

Trener z wieloletnim doświadczeniem w zakresie samej technologii jak i działalności edukacyjnej.

Przygotowanie do egzaminu

Usystematyzowanie i uzupełnienie posiadanej wiedzy pod kątem do egzaminu Spring Professional z jednoczesnym zwróceniem uwagi na formę egzaminu oraz jego potencjalne pułapki.

Wsparcie

Dostęp do zamkniętej grupy uczestników kursu (możliwość zadawania pytań, wsparcie przy rozwiązywaniu problemów, możliwość konsultacji z autorem kursu).

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi poniżej - napisz do nas!

Tak, od razu po dokonaniu zakupu otrzymasz dostęp do dwunastu modułów kursu. Od Ciebie zależy tempo i harmonogram nauki. My będziemy Ciebie motywować organizując spotkania z autorem, które będą ściśle powiązane z konkretnym modułem.

Kurs jest w formie wideo. Nagrania zamieszczone są na platformie e-learningowej, do której otrzymujesz indywidualny dostęp. Poza nagraniami wideo dostępne są pliki do pobrania (kod źródłowy, slajdy, pliki tekstowe, odnośniki do zewnętrznych materiałów, testy, etc). Po każdej lekcji otrzymasz pakiet zadań dodatkowych, które możesz rozwiązać samodzielnie.

Oczywiście. Dajemy Ci gwarancję sprawdzenia jakości kursu przez 14 dni od momentu uruchomienia pierwszej lekcji. Oznacza to, że jeśli zgłosisz się do nas w określonym terminie z informacją, że kurs nie spełnił Twoich oczekiwań, oddamy Ci w całości wpłacona kwotę.

Otrzymasz dożywotni (a raczej tak długo jak będzie istniał kurs) dostęp do tej edycji kursu, wszystkich materiałów w niej zawartych, przyszłych aktualizacji oraz społeczności (platforma Gitter).

faq

Uzyskaj dostęp do bezpłatnych materiałów

Chcesz od razu przejść do konkretów?

Jeśli potrzebujesz jeszcze chwili na zastanowienie się nad zakupem, zostaw nam maila i pozostańmy w kontakcie. Będziemy regularnie przesyłać Ci materiały i fragmenty lekcji, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć zakres i cel kursu, a także samodzielnie zacząć przygodę z unikalnym kursem. Na pierwszy ogień otrzymasz dostęp do nagrania z webinaru poświęconego programowaniu reaktywnemu!