0
0
Subtotal:
Brak produktów w koszyku.
0

Test predyspozycji analitycznych - Data Science

Dziękujemy za aplikację na kurs Data Science. To już ostatnia prosta aby zakwalifikować się do udziału. Prosimy o wypełnienie testu predyspozycji analitycznych, który sprawdzi czy kurs Data Science będzie dla Was odpowiedni. :) Pytania są jednokrotnego wyboru. Na rozwiązanie 11 zadań macie 30 minut.

Powodzenia!

Ilość pozostałych prób jest równa 1

1 / 11

Pan Smith ma dwójkę dzieci. Przynajmniej jedno z nich jest chłopcem. Jakie jest prawdopodobieństwo, że każde dziecko pana Smitha jest chłopcem?

2 / 11

Jaka będzie następna liczba w ciągu: 1, 2, 4, 7, 8, 10, 13, 14, ?

3 / 11

Na dnie 30-metrowej studni znajduje się żaba. Każdej doby wystarcza jej siły na jeden 3-metrowy skok w górę.  Po nim resztę doby odpoczywa. W nocy, kiedy śpi, zsuwa się 2 metry w dół. Ile czasu zajmie jej wydostanie się ze studni?

4 / 11

Jeżeli za wino zapłacisz 12 zł, za wódkę 15, a za koniak 18, to ile zapłacisz za sok?

5 / 11

3 koty złapały 3 myszy w ciągu 3 minut. Ile czasu zajmie 999 kotom złapanie 999 myszy?

6 / 11

Istnieje pięć kół zębatych połączonych w szereg. Pierwsze koło jest zazębione z drugim kołem, a ten z kolei z trzecim kołem, itd. Jeżeli pierwsze koło zębate obraca się zgodnie ze wskazówkami zegara, to w jakim kierunku obraca się piąte koło zębate?

7 / 11

Czym jest KOD Jeśli ALA to BND, a EWA to FYD? Niniejsze pytanie jest wymagane.

8 / 11

Ala kupiła talerze na wyprzedaży. W domu okazało się, że 2/3 wszystkich talerzy było wyszczerbionych, połowa popękanych, a 1/4 zarówno wyszczerbionych, jak i popękanych. Jedynie dwa talerze nie miały żadnych pęknięć ani wyszczerbień. Ile talerzy kupiła Ala?

9 / 11

Janek rzuca monetą dwukrotnie. Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że za drugim razem wyrzuci orła, jeśli wiadomo, że za pierwszym razem również wypadł orzeł?

10 / 11

Cegła waży dwa kilo i pół cegły. Ile kilogramów waży cegła?

11 / 11

Jaka będzie następna liczba w ciągu: 1 - 1 - 2 - 3 - 5 - ?

Zaloguj się
Rejestracja jest darmowa!

Administratorem danych jest Sages Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 62c. Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wglądu do danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia w sposób określony w Polityce prywatności.

Please accept the Terms and Conditions to proceed.